Ukupno: 119102

PREDSJEDNICA REPUBLIKE U OŠ STUDENCI
Autor: Ante Češljar, 30. 3. 2015.

Nekoliko stotina građana dočekalo je predsjednicu Kolindu Grabar Kitarović želeći je osobno pozdraviti a cvijeće dobrodošlice uručila joj je učenica Ružica Bilić-Pavlinović s ravnateljem škole Antom Češljarom.

Djeca Osnovne škole Studenci predvođena Zrinkom za klavirom pozdravila su je sa svečanom pjesmom škole Studenačka školo stara dome igre, hrame znanja.

Djeca Osnovne škole Studenci predvođena Zrinkom za klavirom pozdravila su je sa svečanom pjesmom škole Studenačka školo stara dome igre, hrame znanja a načelnik Općine Lovreć Ante Babić zaželio joj je dobrodošlicu između ostalog kazavši da je ako se komparira današnja situacija s brojem stanovnika i učenika u ovoj školi i u ovome mjestu i Općini Lovreć ali i u cijeloj Hrvatskoj pitanje od nacionalnog interesa demografska obnova za koju vjeruje da će se pronaći optimalno rješenje.

Prekidana pljeskom i skandiranjem svima se u maloj školskoj dvorani u ovom povijesnom danu obratila se  predsjednica  Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović:Hrvatice i Hrvati, dragi Studenčani i Imoćani, dragi Hrvati preko granice u Bosni i Hercegovini, ponukana medijskim natpisima i otvorenim pozivom da posjetim vaše mjesto iskoristila sam priliku i došla ovdje. I danas kada Vas vidim ovdje pune radosti i optimizma sretna sam zbog te odluke . Vidjevši ovu malu djecu cijelo vrijeme sam razmišljala o mojoj djeci i skorom susretu s njima. Obitelj je ono u što treba trajno ulagati u Hrvatskoj. Znam da je teška situacija u našoj Domovini. Za puno stvari smo sami krivi ali i neki drugi faktori su doprinijeli lošoj gospodarskoj situaciji. Potrebno je donijeti niz mjera za izlazak iz krize. No, nemojte klonuti duhom. Ništa se preko noći neće riješiti. U svemu tome bit će nužne i određene žrtve, ali sve te mjere ne smiju zanemariti naše zajedništvo i solidarnost zajednice prema onima najslabijima. Prema Hrvatima u Bosni i Hercegovini kao konstitutivnom narodu moramo voditi posebnu brigu jer smo mi jedan narod i jedna duša. Prolazeći kroz ovo vaše prekrasno mjesto ne dopustite da ova škola ostane bez djece da ovo mjesto ostane bez ljudi. Za koga ćemo se boriti i raditi ako se Hrvati ne rađaju. Vjerujem u vas i znam da su ova mjesta prošla puno gore stvari. Uostalom, Imotska krajina je dala dvijestotrinaest žrtava u Domovinskom ratu a nije bila na prvoj crti bojišnice. Evo, kako mi rekoše i na vašemu groblju je pokopano dvanaest hrvatskih branitelja. Njima trajna spomen, čast i hvala, a vama ovdje i svim vašima razasutim diljem svijeta želim svako dobro i božji blagoslov.“

Nakon pozdrava djeca su joj u torbi Zovnici predala svoje radove i crteže a Predsjednica se nakon toga uputila izvan školske zgrade pozdraviti veliko mnoštvo koje je koristilo svaku priliku za fotografiranje i prikupljanje autograma. Ovo je dan što ga učini Gospodin a Studenci i Općina Lovreć će ga trajno pamtiti!