Ukupno: 119194

Majčin dan
Autor: Zvonimira Olujić, 23. 5. 2022.

Majčin dan praznik je u čast svih majki i majčinstva koji se u svim zemljama, pa i u Hrvatskoj, obilježava svake druge nedjelje u svibnju.

Učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama i majkama obilježili su ga 6. svibnja 2022. kroz različite aktivnosti.

Na početku našeg druženja majke su trebale pronaći po učionici zalijepljena srca na kojima je bila napisana riječ MAMA na više različitih jezika. Majke su  pročitale na svim jezicima napisane riječi (MOM, MUTTER, ANE, MAMINKA…).

Program smo započeli prigodnom priredbom u kojoj su učenici glumili, pjevali, recitirali i plesali. Prije priredbe učenici su u školi imali zadatak napisati pismo ili pjesmu mami, a zatim su ih na pozornici i pročitali. Izmamili su suze na majčinom licu.

Pet dana uoči Majčinog dana učenici su imali zadatak kod kuće postaviti majkama pitanja i zapisati odgovore. Učenici su javno postavljali ista pitanja majkama koje su trebale usmeno odgovarati jednako kao što su odgovorili i pisano. Najsretniji su bili oni učenici kojima su majke različito odgovarale, a oni ih mogli ispraviti. Majkama su uručili prigodne poklone koje su sami izradili.

Druženje smo nastavili i na satu Hrvatskoga jezika. Na ploči je bilo nacrtano srce i u njemu napisana riječ MAMA. Kroz oluju ideja izgovarali su zajedno riječi koje ih podsjećaju na tu riječ (ljubav, sreća, nježnost, mir, ponos, dobrota, zahvalnost…). Učiteljica je najavila i pročitala pjesmu Kako se može štedjeti mama. U interpretaciji pjesme sudjelovali su zajedno majke i djeca, šaptali su jedni drugima, dogovarali se i zajedno zapisivali odgovore.

Učenici su bili oduševljeni jer su se majke mogle prisjetiti kako je u školskim klupama.

Na likovnoj radionici zadatak je bio zajedno izraditi čestitku za Majčin dan i napisati prigodnu poruku. Majkama koje su imale dva učenika nije bilo lako pomagati i jednom i drugom.

Svaki učenik primio je majku za ruku i odveo na kat u učionicu pokazati izložbu likovnih radova u sklopu projekta eTwinning U svijetu likovnih umjetnika 4. Majke su bile ugodno iznenađene pravim malim umjetničkim djelima.

Na samom odlasku izrazile su zahvalnost za suradnju i ugodno druženje, a neke i želju za nastavkom i na ostalim školskim satima.