« Ožujak 2024 »

OŠ STUDENCI u Erasmus+ projektu
Autor: Monika Kujundžić, 9. 9. 2019.

OŠ Studenci je od školske godine 2019./20. po prvi put uključena u ERASMUS+ program – najveći program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Ciljevi programa ERASMUS+ su modernizacija obrazovanja, poboljšanje vještina te osposobljavanje i zapošljavanje mladih ljudi. OŠ Studenci kao škola partner sudjeluje u projektu naziva If I were a teacher, koji spada u kategoriju KA229 (školska partnerstva - suradnja za inovacije i primjere dobre prakse). Projekt se financira sredstvima EU, traje dvije godine i uključuje partnerstvo četiriju zemalja: Rumunjske, Turske, Španjolske i Hrvatske. Koordinator projekta je škola Scoala Gimnaziala Vadeni iz Rumunjske.

Tijekom dvije godine trajanja projekta provodit će se različite projektne aktivnosti, a svaka škola partner će organizirati i sastanak svih sudionika gdje će se provesti dogovorene aktivnosti, što će omogućiti učenicima i nastavnicima da putuju i upoznaju kulturu zemlje domaćina. Svaki sastanak podrazumijeva mobilnost pet učenika i dva učitelja iz svake zemlje u trajanju od sedam dana. Ukupna vrijednost projekta je 148.210,00 EUR, od čega je našoj školi odobrena financijska potpora od 27.091,00 EUR.  Koordinatorica projekta za našu školu je Monika Kujundžić, a uži projektni tim čine i Jelena Kujundžić, Zvonimira Olujić, Ivana Udiljak i Matija Madunić.

U projektu sudjeluju i ostali učitelji te učenici od 4. do 8. razreda. Učenici će kroz brojne projektne aktivnosti promatrati rad učitelja, njihove metode prenošenja znanja i vještina te će se i sami moći okušati u ulozi učitelja. Kreirat će nastavne sate, pripremati kvizove i igre za učenike i učitelje, izrađivati različite rukotvorine, osmisliti logo projekta te sudjelovati u online aktivnostima s vršnjacima iz drugih zemalja. Osim što će moći otputovati u Rumunjsku, Španjolsku i Tursku, učenici će imati priliku u svom domu ugostiti učenika iz neke od zemalja partnera.